27 Temmuz 2021 tarihinde ticaret sicil gazetesinde ilan edilerek resmiyetine kavuşan Yalova Teknopark A.Ş. kuruluş misyonu ve vizyonu açısından Yerli, Yeşil, Yenilikçi, Yüksek Teknolojili ve Yalın felsefede faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluş aşaması ile birlikte Yalova Makine İhtisas OSB içerisindeki bölgesinde, sanayi ile iş birliğinde aktif rol alarak bölge içerisinde bulunan Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile üniversite-sanayi iş birliğini sağlayacak konumdadır. Yalova Makine İhtisas OSB içerisinde aşamalı bir şekilde inşaat faaliyetlerini sürdürecek Yalova Teknopark A.Ş. hedeflenen aşamalı inşaat faaliyetleri sonucunda 25.000 m2 kapalı alana sahip olması beklenmektedir. İlk aşamada 3.000 m2 kapalı alan inşaatı ile faaliyetlerine başlayacaktır. 3.000 m2  kapalı alanda girişimcilere, ön kuluçka ve kuluçka firmalarına hizmet sağlamayı hedeflemektedir. Yine bünyesindeki atölye tarzı özel ofisleri ile seri üretime uygun prototipleme imkanı sunacaktır.Özellikle sanayi- sanayi eşleştirmelerinde aktif rol alacak olan Yalova Teknopark A.Ş., ticarileştirme çalışmaları ile birlikte bölgedeki Teknoloji ve İnovasyon üssü olmayı hedeflemektedir. Sanayi merkezi olan Yalova Makine İhtisas OSB ile çıktı odaklı çalışmalar yerine etki odaklı çıktılara ağırlık verecektir.

Yalova Makine İhtisas OSB ve Yalova Üniversitesi iş birliğinde sanayinin birleşim noktasında teknolojinin kalbi olacaktır. 

Hakkımızda
Hakkımızda
Yalova Teknopark’ın Avantajlarından Siz de Hemen Faydalanın
Teknopark yönetim sistemimizden; girişimci başvuruları, hakemlik işlemleri, insan kaynakları, danışmanlık, iletişim sistemimizin butünleşik otomasyonu gibi departmanlara hızlı ve kolay erişebilirsiniz.