“ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ İLE EĞİTİM VE TEKNOLOJİ, YALOVA TEKNOPARK’TA YÜKSELECEK”

Yalova Teknopark A.Ş.’nin Yalova Üniversitesi Rektörlüğü’nde basın mensuplarının geniş katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, Yalova Valisi Sn. Muammer EROL, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç ÖZDEMİR, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ, Yalova – Altınova Tersane Girişimcileri Başkanı Şükrü Fazıl UZUN ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin BECAN teşrif ettiler.

İmza töreninde açılış konuşmasını yapan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ konuşmalarında Yalova ilinin avantajlarına değinerek bölgenin konumu itibari ile eğitim ve teknolojiyi Üniversite-Sanayi İş Birliği ortaklığında, Yalova Teknopark bünyesinde hayata geçirmeyi hedeflediklerini iletti.

“KAZANAN YALOVA OLACAK”

CEBECİ’nin konuşmasının ardından söz alan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç ÖZDEMİR; Teknoparkın hayata geçmesine imkan tanıyan Üniversite-Sanayi İş Birliğinde kazananın Yalova olacağına vurgu yapan Özdemir, “21. Yüzyıl dijital dünyasının olmazsa olmazı olan mal ve hizmet üretiminin normu olan bir kavram var. O da; ‘sürdürülebilirlik’ kavramıdır. Sürdürülebilirliğin temel sacayakları; ileri teknoloji, yenilikçilik ve yeşil üretimdir.

Teknopark da bunun olmazsa olmaz yatırımlarından birisidir. Ayrıca bizim hedeflerimize ulaşma stratejimizin de bir parçası durumundadır. Bunu başarıyor ve bu yola somut olarak çıkıyor olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bu anlamda vizyoner liderliği için Sayın Valimize, sorumlu ve yapıcı yaklaşımlarından dolayı Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Gerçek anlamda bir ‘Sanayi-Üniversite İşbirliği Projesi’ ortaya çıkıyor. Yalova ilinin vizyonu ile Yalova Makine İhtisas OSB’nin vizyonu çok örtüşüyor.

Artık memnuniyetle şunu görüyoruz ki Yalova’da iktidar partisinden, muhalefetine, idari ve mülki amirlerine kadar herkes Yalova’yı yüksek katma değerli ve yeşil üretimin merkezine dönüştürmek istiyor.”

Özdemir konuşmalarında; 2 etaplı olarak inşa edilecek Teknoparkın 1. etabının Üniversite lokasyonunda inşa edileceğini, üretim odaklı olacak 2. Etabının ise Yalova Makine İhtisas OSB içerisinde üretimle teknolojiyi buluşturduğu noktada inşa edileceğine değindi. Yalova Teknoparkın henüz temel atma töreni gerçekleştirilmeden bile %50 doluluk oranına ulaştığını dile getirdi.

Özdemir,  “Bu hedefe ve ideale hizmet eden bu değerli yatırıma omuz veren, güç veren herkese teşekkür ediyorum. Yalova Üniversitemizle yolumuz daha çok uzun. Makine Mühendisliği Bölümünü, Yalova Makine İhtisas OSB içerisinde inşa ediyoruz. Mekatronik, Malzeme Bilimleri ve Otomotiv Mühendisliği gibi diğer bölümler için de Sayın Rektörümüzle görüşmeler yapıyoruz.  Burada kazanan Yalova olacak” şeklinde konuştu.

Son söz olarak Yalova Valisi Muammer Erol; tüm paydaşları ortaya koydukları işten dolayı tebrik ederek, bu projenin hayata geçirilişinde aktif rol oynayan Yalova Makine İhtisas OSB’ye ithafen, “bir OSB yapılanmasının nasıl olacağının çok iyi bir örneği olduğunu ilimiz içerisinde yaşıyoruz” diye ifade etti.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen Teknopark Yol Haritası sunumu ile yapılan çalışmalara değinildi. İmza töreni basın mensuplarının soruları cevaplanarak sona erdi.

Diğer Yazılar
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir: 12 milyar dolarlık üretim gerçekleştireceğiz
20 Ocak 2022
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir: 12 milyar dolarlık üretim gerçekleştireceğiz

Yerli, yenilikçi, yeşil, yüksek teknolojili ve yalın (5Y) ilkelerinden yola çıkan Türkiye’nin en kapsamlı organize sanayi bölgesi olma yolunda ilerleyen Yalova Makine İhtisas OSB, 4 milyar doları ihracat olmak üzere yıllık 12 milyar dolarlık üretim...

DEVAMI
Yalova Teknopark İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi
30 Haziran 2021
Yalova Teknopark İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Yalova Teknopark A.Ş. İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi Bu ay içinde resmi kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Yalova Teknopark A.Ş. olarak ilk Yönetim Kurulu toplantımızı Yönetim Kurulu Başkanımız Prof.Dr. Suat CEBECİ ve Yönetim Kurulu Başk...

DEVAMI
Yalova Teknopark’ın Avantajlarından Siz de Hemen Faydalanın
Teknopark yönetim sistemimizden; girişimci başvuruları, hakemlik işlemleri, insan kaynakları, danışmanlık, iletişim sistemimizin butünleşik otomasyonu gibi departmanlara hızlı ve kolay erişebilirsiniz.